RMV/ 40 vjeçari vrau të vëllain dhe e varrosi në oborr

Në lidhje me dyshimet se ka kryer vrasjen e vëllait, policia ka arrestuar dhe ka realizuar bisedë informative me 40 vjeçarin, i cili i ka pranuar veprat për të cilat dyshohej.

“Në fshatin Ginovsi në Kriva Pallankë, punonjësit e policisë nga SPB Kumanovë kanë arrestuar 40 vjeçarin F.A. nga fshati Ginovci, duke vepruar në bazë të raportimit që ai para disa javëve, pas një përleshjeje, e ka mbyt vëllain e tij 29 vjeçar S.Xh.”, raportojnë nga Policia e Maqedonisë së Veriut.

Ai dyshohej se viktimën e ka varrosur në oborrin e shtëpisë së tij, ndërsa trupi i gjetur është dërguar për obduksion.

Gjykatësi, me propozim të prokurorit, ka caktuar masë paraburgimi prej 30 ditëve.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

RMV/ Shpëtohen dy familje që kishin ngecur me makina në një rrugë malore në Mariovë

Story i radhës

Ukraina: Kemi mungesa në armatime

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish