Rinia në këmbë për REGJISTRIMIN, sensibilizon diasporën (FOTO)

Sot ne Kumanovë, rinia shqiptare kanë shpërndarë fletushka për të sensibilizuar edhe më tepër dhe në mënyrë të drejtpërdrejt diasporën shqiptare në lidhje me regjistrimin e popullsisë, informon GAZETA.MK

Fletushkat përmbajnë informacione për mënyrën e REGJISTRIMIT.

Shpërndarja sot është bërë në stacionet e autobusëve, para nisjes së mërgimtarëve për në vendet e tyre ku jetojnë dhe veprojnë në Evropë.

Ky hap i rinisë shqiptare është pritur mirë dhe pothuajse nga të gjithë të pranishmit është përshëndetur si iniciativë.

Ngjarja paraprake

Bushi: Pandemia na ka modifikuar listën

Ngjarja e ardhëshme

Ronaldo flet pasi mori çmimin e lojtarit më të mirë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian