Rinasi publikon fluturimet për nesër: “Mund të udhëtojnë vetëm…”

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës ka publikuar në faqen zyrtare në Facebook listën e 23 fluturimeve të konfirmuara për nesër, 28 shtator 2020.

Sipas TIA-s, maskat janë të detyrueshme për të gjithë pasagjerët, ndërsa lejohen të të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhetimit, sipas vendeve pritese.

Postimi i plotë i TIA (Tirana International Airport)

23 Fluturimet e konfirmuara për datën 28.09.2020 ⠀⠀
⠀⠀
Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Hëne janë:⠀⠀

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
✈️Albawings – Tiranë – Firence dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Romë dhe kthim
✈️Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
✈️Albawings – Tiranë – Bari dhe kthim
✈️EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim
✈️Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Gjenova dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim
✈️Albawings – Tiranë – Venecia dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Berlin dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Verona dhe kthim
✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim
✈️British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhetimit, sipas vendeve pritese.
⠀⠀
Ju faleminderit për bashkëpunimin.
⠀⠀
Tirana International Airport

Ngjarja paraprake

Shfaqet krijesa e rrallë në brigjet e Himarës, autoritetet marrin vendimin e menjëhershëm

Ngjarja e ardhëshme

Rregullat që nuk duhen thyer kurrë nëse doni një lidhje jetëgjatë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian