Rikthimi i Neymar si titullar kundër Nantes nënkuptonte rikthimin e “MMN” në sulm

Në javën e 25-të të Ligës 1 franceze, PSG humbi me shifrat 3-1 ndaj Nantes dhe kjo ishte humbja e tretë e tyre në sezon pas disfatës nga Rennes dhe Manchester City.

Megjithatë, cili është emëruesi i përbashkët i të tre humbjeve? Besojeni apo jo, por kur titullarët janë Messi, Mbappe dhe Neymar, PSG humbet.

Rikthimi i Neymar si titullar kundër Nantes nënkuptonte rikthimin e “MMN” në sulm, një treshe magjike që, pavarësisht talentit të jashtëzakonshëm që kanë, është faktori vendimtar kur bëhet fjalë për mbrojtjen.

Djemtë e Pochettino-s u gjunjëzuan 3:1 ndaj Les Canaris në një ndeshje në të cilën ishte edhe një herë evident mungesa e përkushtimit në mbrojtje të tre lojtarëve sulmues të PSG-së.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Regjistrohen 674 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Story i radhës

Vetëm çanta e Trixës kushton hiq më pak se një “Mercedes S-Class” i viteve të fundit

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish