Rikthim në karantinë? Rakacolli: Për një muaj mësim online në Universitet! Po vlerësojmë mbylljen e lokaleve në bllok pas kësaj ore

Kryetarja e Komiteti Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli me anë të një deklarate për shtyp ka njoftuar se është propozuar që mësimi në Universitete të zhvillohet online për të paktën një muaj.

“Kemi vendosur që të propozojmë që universitet të zhvillojnë vetëm mësim online për të paktën një muaj. Duke vazhduar që të vlerësojmë situatën deri në një vendim të dytë. Po vlerësohet mbyllja e bareve dhe kafeneve pas orës 22:00.” ka thënë Rakacolli.

Ngjarja paraprake

​Policia në dyqane: Ja si e shtypi Irlanda pandeminë COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Zaev-Pendarovski: Nuk bëhen negociata me identitetin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian