Rikthehet Superliga e Kosovës, luhet ndeshja e mbetur Drita – Trepça ’89

Ndeshja e mbetur mes Dritës dhe Trepçës ’89 do të luhet sot, në kuadër të Superligës së Kosovës.

Ky takim ishte shtyrë për shkak të angazhimit të Dritës në garat evropiane, teksa zhvillohet sot në stadiumin e qytetit të Gjilanit.

Vendasit shihet si favorit absolut. Skuadra e Ardian Nuhiut ka marrë pikë të plota nga dy ndeshjet e para.

‘Xehtarët’ kanë zhvilluar katër ndeshje dhe tubojnë gjashtë pikë. Ata kanë arritur rezultate të çuditshme pasi kanë mposhtur Prishtinën dhe Llapin, por kanë pësuar nga Arbëria dhe Besa e Pejës.

Takimi luhet nga ora 14:00. 

Ngjarja paraprake

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 624 gjoba për mosmbajtjen e maskave

Ngjarja e ardhëshme

Zemaj takon kryetarin e Shoqatës së të Verbërve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian