Rikthehet Shaqiri të Zvicra

Xherdan Shaqiri ka rezultuar negativ në testin për koronavirus, vetëm dy ditë pasi rezultoi pozitiv dhe i është ribashkuar përfaqësueses së Zvicrës, ka njoftuar Federata e Futbollit të Zvicrës (SFV) të enjten.

Shaqiri 28-vjeçar, do të udhëtojë me përfaqësuese për në Spanjë për ndeshjen e Ligës së Kombeve të së shtunës, ndonëse UEFA do të vendosë nëse ai do të mund të luajë.

Ngjarja paraprake

Ushtronte dhunë ndaj gruas, arrestohet 60 vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe tre persona të tjerë

Ngjarja e ardhëshme

Erdoğan: COVID-19 është një ndër krizat më të mëdha të shekullit të kaluar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian