Rikthehet për gjykim dosja e ish-kryebashkiakut të Lezhës Fran Frrokaj

Gjykata e Apelit në Shkodër ka kthyer për rigjykim çështjen ndaj ish-kreut të Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj.

Mësohet se arsyet e rigjykimit të dosjes bëhen për shkelje proceduriale nga Gjykata e Lezhës.

Gjithashtu, në arsyetim thuhet se kjo gjykatë nuk ka formuluar të saktë akuzën, si dhe ka ngritur akuza të pambështetur në prova. Kujtojmë se ish-kryebashkiaku Fran Frrokaj akuzohet për shpërdorim detyre.

Ndërsa Gjykata e Lezhës më herët kishte dhënë dënimin me 4 vite burg ndaj tij.

Ngjarja paraprake

Kush do të na bashkohet kundër Kinës?

Ngjarja e ardhëshme

Duro: I lumtur për kualifikimin, por më shqetësojnë…

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian