Ribalanci i buxhetit, Kovaçevski: Në fund të muajit dorëzohet në Kuvend

Kryeministri Dimitar Kovaçevski bëri të ditur se ribalansi i buxhetit është në fazë përfundimtare dhe deri në fund të këtij muaji do të dorzohet në Kuvend.

“Ribalansi i buxhetit është në fazë përfundimtare dhe në përputhje me situatat që kemi kaluar do ta dorzojmë në kuvend deri në fund të këtij muaji. Misioni i fondit monetar ndërkombëtarë është e zakonshme dhe ministri i finansave Besimi ka përfunduar bisedimet me ata dhe janë bërë gjitha kalkulimet dhe më pas do të mund ta dorzojmë ribalancin e buxhetit në Kuvend.”, tha kryeministri Dimitar Kovaçevski.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Spitali i ri i Kërçovës në fokus të takimit Bekim Sali-Fatmir Dehari

Story i radhës

Antivirusët shumë popullor kanë një problem kritik sigurie

Të fundit nga