Riatdhesimi nga Siria, Kim: E mrekullueshme të shoh këta të pafajshëm të shpëtuar nga ISIS

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim reagon përmes një postimi në Twitter lidhur me riatdhesimit e 4 fëmijëve shqiptarë nga kampi Al Hawl në Siri.

Sipas diplomates amerikane, qeveritë duhet të punojnë për riatdhesimin e qytetarëve të tyre, në mënyrë që të rehabilitohen.

Yuri Kim: “E mrekullueshme të shoh këta fëmijë të pafajshëm të shpëtuar nga ISIS.

Shpresoj që hapa të tjerë të vazhdojnë.

Qeveritë duhet të riatdhesojnë qytetarët e tyre nga Siria në mënyrë që të rehabilitohen dhe kur është e nevojshme të përballen me drejtësinë”.

Image

Twitter
Ngjarja paraprake

Andrra Destani zbulon arsyen pse grindet më shpesh me Sinanin: Kur thotë se jam...

Ngjarja e ardhëshme

Ja cili do të jetë presidenti i ri i Barcelonës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian