Rexhepi: Tetari shqiptar në Shkup po jetësohet

Zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi, ka njoftuar opinionin me lajmin e rëndësishëm për kulturën shqiptare, se Teatri Shqiptar do ta marrë lejen zyrtarisht.

Z. Rexhepi ka deklaruar se Leja është tashmë gati dhe pritet vetëm të vendoset nënshkrimi nga Ministri i Transportit dhe Lidhjeve.

Ja çfarë ka potencuar zv. Ministri Bekim Rexhepi rreth kësaj çështjeje: Teatri Shqiptar në Shkup do ta merr edhe oficialisht lejen për të filluar me punë. Leja në fjalë veç më është nënshkruar nga ana e ministrisë për Transport dhe Lidhje.

Ngjarja paraprake

Ditëlindja ende s’ka mbaruar për Bellën, modelja bën festë të ‘çmendur’ me shoqëri

Ngjarja e ardhëshme

Si të Shmangni Dhimbjet e Stomakut në Vjeshtë – Tri Kura Natyrale

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian