Restoranti Nacional dhe ndërtesa e LSM-së nesër pa ujë

Shkup, 5 tetor 2020 (MIA) – Shfrytëzuesit e restorantit Nacional dhe ndërtesës së LSM në Komunën e Qendrës do të mbeten pa ujë nesër në orën 9:00.

Siç është informuar nga Qendra Rajonale për Menaxhimin e Krizave të Qytetit të Shkupit, arsyeja e ndërprerjes në furnizimin me ujë është defekti i mbylljes së rrjetit të furnizimit me ujë me një diametër prej 80 mm në rrugën “Filipi i Dytë i Maqedonisë” para restorantit Nacional.

Shfrytëzuesit do të jenë pa ujë derisa ekipet e NP “Ujësjellësi dhe Kanalizime” të përfundojnë ndërhyrjen. sn/

Ngjarja paraprake

Pse po ngec Vettingu, kujt dhe kush po e pengon

Ngjarja e ardhëshme

Zaev-Stanilla: Janë arritur rezultate të rëndësishme në plan ekonomik dhe politik

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian