Reshje të borës në Kodrën e Diellit dhe Strazhë

Komunikacioni në rrugët shtetërore është duke u zhvilluar pa pengesa nëpër rrugë vende-vende të lagështa. Reshje të dobëta të borës shihen në Krushevë, Strazhë dhe Kodrën e Diellit.

Për shkak të paraqitjes së mjegullës vërehet dukshmëri e zvogëluar deri në 50 metra në qafën malore Gjavatë.

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar.

Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë së Veriut nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

Story i mëparshëm

Arteta zbulon ëndrrën e madhe

Story i radhës

Bullgaria tërheq ambasadorin e saj nga Shkupi

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish