Republikanët grumbullojnë fonde për sfidat ligjore

Komiteti Kombëtar Republikan po përpiqet të grumbullojë të paktën 60 milion dollarë për të financuar sfidat ligjore të ngritura nga Presidenti Donald Trump për rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në SHBA, thanë burime që kishin dijeni për çështjen.

Ekipi zgjedhor i Presidentit Trump ka ngritur padi në disa shtete.

Ngjarja paraprake

GRUBI: Aktakuzat kundër krerëve të ish UÇK-së, lajm i vështirë për Kosovën dhe gjithë shqiptarët (VIDEO)

Ngjarja e ardhëshme

Kim Mehmeti: Rama dhe Thaçi e pastruan figurën e Vuçiçit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian