Replikat Rama-Meta, ndërhyn Manjani

Pyetjes së kryeministrit Edi Rama për presidentin Ilir Meta se, “çfarë borxhi i kanë shqiptarët që i kanë dhënë çdo post dhe prapë e durojnë?”, i jep përgjigje ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.

Përmes një postimi në Facebook, Manjani pyet tashmë Metën: “E bëre kryeministër dhe tani të kërkon hesap. Vërtetë, çfarë borxhi të kanë shqiptarët për këtë peshqesh…!?”.

Postimi i plotë:

“Megjithmend Ilir, çfarë borxhi të kanë shqiptarët ty që ua bëre peshqesh Edi Ramën?!

I dhe oskigjen politik sa herë i merrej fryma në PS. E bëre dhe e mbajte kryetar Bashkie 12 vjet.

Pastaj e bëre dhe Kryeministër. Tani të kërkon dhe hesap… Vërtetë, çfarë borxhi të kanë shqiptarët për këtë peshqesh…!?

Por borxhet duhen larë deri me 25 prill. Nëse nuk lahen, atëhere i jemi të gjithë borxhli Edi Ramës, siç ata para nesh ishin borxhli ndaj Enver Hoxhës.

Është serioze këtë herë. Posti i Presidentit nuk mjafton…”, shkruan Manjani.

Ngjarja paraprake

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 191 raste të reja dhe 3 viktima nga koronavirusi

Ngjarja e ardhëshme

Turqia përshëndet marrëveshjen e Sudanit me grupet e armatosura

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian