Rekordi i ri, 934 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

934 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë deri më tani që nga shpallja e Pandemisë. I lartë është edhe numri i të shëruarve. Gjithsej 454 persona e kanë fituar betejën me virusin Korona, ndërsa në 24 orët e fundit 5 persona kanë ndërruar jetë. Janë kryer gjithsej 2748 teste.

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Ceferin kundër Superligës së Evropës

Ngjarja e ardhëshme

Osmani: Asnjëherë më vetëm në luftë me çfarëdo armiku!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian