Rekord rastesh të reja me COVID, 445 në 24 orët e fundit dhe 9 viktima

Në 24 orët e fundit janë kryer 2080 testime për COVID-19 dhe prej tyre 445 kanë rezultuar pozitivë. 249 raste janë regjistruar vetëm në Shkup, e ndjekur nga Strumica me 36 dhe Shtipi me 25 raste. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 9 pacientë. Ndërsa janë shëruar 77 pacientë.

Ngjarja paraprake

Avionët F-35 të forcave amerikane stërvitje në qiellin e Izraelit

Ngjarja e ardhëshme

Qytetarët mirëpresin vendimin për mbajtjen e maskës, kundërshtojnë kufizimin e mysafirëve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian