Rekord rastesh me Koronavirus në Francë

Vetëm të enjten janë regjistruar 30,621 raste të reja të të infektuarve me koronavirus.

Të mërkurën, ishin regjistruar 22,591 raste, raporton SkyNews.

Numri total i të vdekurve nga COVID-19 në Francë është 33,125.

Ndërkaq 1,750 persona janë nën kujdesin intensiv.

Ngjarja paraprake

Tragjedi/Tre anëtarë të një familje nga Kosova humbin jetën në aksident trafiku në Gjermani

Ngjarja e ardhëshme

126 bujqve dhe fermerëve të Obiliqit ju kompensohen dëmet e shkaktuara nga vërshimet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian