Rekord i zi në Maqedoninë e Veriut: 40 viktima dhe 591 raste të reja në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë kryer 1 683 testime të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 591 kanë rezultuar pozitivë, ose 53% e të testuarve, më i larti që prej fillimit të pandemisë.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar 40 viktima, edhe ky është numri më i lartë i viktimave i regjistruar në 24 orë që prej fillimit të pandemisë. Po ashtu në 24 orët e fundit janë shëruar 439 persona.

Ngjarja paraprake

Caktohet data dhe oraret e javës së 3-të të Superiores

Ngjarja e ardhëshme

Nëse s’ke Covid askush nuk të ndihmon! Gruaja: Motra dergjet në krevat prej 1 viti, mjekë s’ka!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian