Rekord i ri, 870 raste të reja, 292 të shëruar dhe 14 të vdekur nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2647 testime ndërsa janë regjistruar 870 raste me koronavirus.

Ky numër paraqet rekord që nga fillimi i pandemisë.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 292 pacientë të shëruar.

Në 24 orët e fundit 14 pacientë kanë humbur jetën.

Ngjarja paraprake

Rekord, 870 raste të reja dhe 14 viktima në 24 orët e fundit

Ngjarja e ardhëshme

I ngarkuari me punë francez në Ankara thirret në Ministrinë e Jashtme turke

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian