Rekord, 870 raste të reja dhe 14 viktima në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët fundit janë kryer 2 647 teste dhe prej tyre 870 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Kryeson Shkupi me 422 raste, Tetova 64, Kumanova 28, Prielpi 28 dhe Kërçova 20.

Instituti i Shëndetit Publik njofton se janë shëruar 292 persona, kryeson Shkupi me142 të shëruar.

Ndërsa kanë ndërruar jetë edhe 14 pacientë.

Ngjarja paraprake

​Osmani: Investimi në shëndetësi nuk është shpenzim, por investim afatgjatë në mirëqenie

Ngjarja e ardhëshme

Rekord i ri, 870 raste të reja, 292 të shëruar dhe 14 të vdekur nga koronavirusi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian