Regjistrohen gati 42 mijë raste të reja me koronavirus në SHBA

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë regjistruar të paktën 42 mijë raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Që nga fillimi i pandemisë në Amerikë, numri i
personave të infektuar ka shkuar në 7 milionë e 234 mijë e 257 raste dhe
206.000.932  që kanë humbur betejën me
virusin në këtë vend, sipas Universitetit “John Hopkins”, transmeton Gazeta
Sinjali.

Në këto të dhëna përfshihen rastet nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA-së, si dhe rastet e riatdhesuara. /Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

MSH: Terapitë e reja mundësojnë jetë më cilësore për personat me sëmundje të rralla

Ngjarja e ardhëshme

Korçë, transportonin 25 emigrantë të paligjshëm, arrestohen pesë persona

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian