Regjistrohen 830 shkelje për mos-mbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut (27/28.10.2020) janë regjistruar gjithsejtë 830 shkelje për mos-mbajtje të maskës dhe ndaj shkelësve të kësaj mase do të ngritën padi adekuate. Ndërkohë nga Ministria për Punë të Brendshme në vazhdimësi bëjnë thirrje për respektin dhe zbatim të protokolleve të miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Ngjarja paraprake

Vietnami mobilizon 250 mijë trupa për të luftuar stuhinë "më të keqe"

Ngjarja e ardhëshme

Tinder lançon komunikimin me video

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian