Regjistrohen 777 gjoba për mosmbajtje të maskës

Në territorin e Maqedonisë së Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 777 gjoba për mosmbajtje të maskës. Ministria e Punëve të Brendshme bën apel deri te të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim mbrojtje nga Covid-19.

Ngjarja paraprake

Këto fshatra të Gjakovës mbesin pa ujë

Ngjarja e ardhëshme

Prezantim i llojit të ri të maskës për mbrojtje nga Kovid-19 

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian