Regjistrohen 729 shkelje për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të kaluara (28/29.11.2020) në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë janë regjistruar 549 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

Nga Ministria për Punë të Brendshme (MPB) në vazhdimësi apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë dhe zbatojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria dhe të cilat kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Ngjarja paraprake

Vdes nga Coronavirusi komandanti i zjarrfikësve të Dragashit

Ngjarja e ardhëshme

Legjenda braziliane, Zico: Maradona golin e parë me “Dorën e Zotit” e shënoi në Itali

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian