Regjistrohen 541 të infektuar dhe 19 viktima nga Covid-19 

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2789 testime të realizuara, 541 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. Më shumë raste janë regjistruar në Shkup.

Ndërkaq Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 521 pacientë të shëruar, ndërsa 19 persona e kanë humbur betejën me Covid-19.

Ngjarja paraprake

Ishte lajmëruar për nesër, shtyhet seanca plenare e Kuvendit, zhvillohet ditën e martë

Ngjarja e ardhëshme

Kamçev përfundoi në “Shutkë”, i caktohet masa e paraburgimit 30 ditorë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian