Regjistrohen 537 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit (02/03.01.2021) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut ministria për Punë të Brendshme ka regjistruar gjithsejtë 537 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse si preventivë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Nga MPB-ja në vazhdimësi bëjnë thirrje për respektim të masave dhe protokolleve të miratuara nga Qeveria e që kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Ngjarja paraprake

Iran, 102 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Ngjarja e ardhëshme

Ilaçi me hudhër dhe vaj ulliri që bën mrekulli në shërimin e kësaj sëmundjeje (RECETA)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian