Regjistrohen 31 viktima dhe 908 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.616 teste të kryera janë regjistruar 908 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 732 pacientë, transmeton Alsat.

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 31 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 145.909 raste, prej të cilëve 121.439 janë shëruar, kurse 4.388 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht 20.082 raste aktive me virusin korona.

Ngjarja paraprake

Komuna e dënon me 200 euro qytetarin që shkeli me kamionetë hapësirën gjelbëruese

Ngjarja e ardhëshme

Mund t'ju themi çfarë tipi jeni nëse na thoni mënyrën si përshëndeteni

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian