Regjistrohen 17 viktima nga Covid 19, tre prej tyre në moshë të re

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se për 24 orë në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 4.072 testime, prej të cilave 554 kanë rezultuar pozitivë.

Në po të njëjtën periudhë janë shëruar 891 persona kurse betejën me virusin e kanë humbur 17 pacientë.

Viktimat më të reja në moshë janë nga Shkupi edhe atë një 33, 34 dhe 36-vjeçar.

Raste aktive në vend janë 12.433.

Ngjarja paraprake

Бујар Османи: ДУИ не отстапува од Брвеница, се натпреварува со Аркин Јахији

Ngjarja e ardhëshme

Reciprocitetin e vendosur ndaj Serbisë nga ana e Qeverisë së Kosovës, duhet mbrojtur me çdo mjet, qoftë edhe me armë..!?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian