Regjistrohen 142 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 1.997 testime, ndërsa janë regjistruar 142 raste të reja me coronavirus.

Insituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 198 pacientë të shëruar nga Covid-19.

Në 24 orët e kaluara është regjistruar një viktimë nga coronavirusi Shkup (82).

Në regjistrin “Termini Im” janë regjistruar edhe 3 viktima Shkupi (1), Strumicë (1) dhe Kriva Pallanka (1) të moshës nga 36 deri në 75 vjeç. Personat e raportuar kanë ndërruar jetë në periudhën 07.03-08.04.2022. /SHENJA/

Story i mëparshëm

Nafta ruse, Putin paralajmëron Perëndimin për pasoja “shumë të dhimbshme”

Story i radhës

Festim Halili sjell lajme të mira nga Viena!

Të fundit nga