Regjisori i njohur shqiptar shpërthen në ofendime ndaj Ronela Hajatit: Mund ta quash shalqi

Opinionet mbi performancën e këngëtares shqiptare Ronela Hajati në Eurovizion kanë qenë të shumta nga njerëz të botës së artit në vend.

Fillimisht kënga e saj u kritikua nga opinioni publik për tekstin e cilësuar si të cekët dhe mos-identifikues për Shqipërinë.

Më pas performanca e saj u përfol kudo në Evropë, por askund më shumë sesa në mesin e shqiptarëve.

Në lidhje me këtë ka ardhur një reagim edhe nga regjisori i njohur shqiptar Kastriot Çipi.

Çipi shkruan se ajo nuk është këngëtare dhe është e vetëdijshme për këtë, derisa nuk ka kursyer as ofendimet në drejtim të Hajatit në funksion të pamjes së saj.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sadiku i kthehet ringut, përfaqëson Kosovën në Kampionatin Botëror të boksit për femra

Story i radhës

Добитничка на милионер џекпот од Скопје стана побогата за ново искуство и 1.455.480 денари

Të fundit nga