Reali nuk gjen qetësi

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal ka munguar në stërvitje në mënyrë që të shërohet sa më parë.

Sipas Marca, mbrojtësi i krahut të djathtë do mungojë në vikend kundër Osasunas, meqenëse është edhe i suspenduar.

Reali që është në formë shumë të mirë këtë edicion synon vetëm fitore në mënyrë që të ndjek Atleticon që është lider dhe ka dy ndeshje me pak të zhvilluara.

Kurse, Carvajal në ndeshjen e fundit u ndëshkua me të verdhë, andaj është i supsenduar për ndeshjen e radhës.

Spanjoli do të jetë i gatshëm për gjysmëfinalen e Superkupës kundër Athletic Bilbaos.

Ngjarja paraprake

Arrestimi i Blerim Maqastenës nga policia serbe, nesër mbahet seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit të Podujevës

Ngjarja e ardhëshme

Shërbimi Sekret rus i përfshirë në vrasjen e gazetarit bjellorus Pavel Sheremet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian