Real vazhdon bisedimet për Alaban

Real Madrid pritet që të intensifikojë bisedimet me mbrojtësin e majtë të Bayern Munich, David Alaba.

Real Madridi shpreson që t’i konkludojë bisedat e tyre me mbrojtësin e Bayern Munich, David Alaba këtë javë, ka shkruar Marca.

Austriaku është në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij me Bayernin dhe tani është i gatshëm për të nënshkruar parakontratë me klubet e huaja.

Alaba besohet është gati që të lëvizë në drejtim të gjigantëve spanjoll, që do të thotë se marrëveshja mund të zyrtarizohet shumë shpejt.

Ngjarja paraprake

Adelina Tahiri pozon pranë nënës dhe motrës, duken si binjake

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, 212 të vdekur dhe mbi 12 mijë raste të reja me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian