Real Madridi ofron yllin e skuadrës për sulmuesin e Borussia Dortmundit

Real Madridi është duke provuar që më shkëmbim të fitojë garën për sulmuesin e Borussia Dortmundit, Erling Haaland.

Gjiganti spanjoll asnjëherë nuk arriti ta zëvendësojë Cristiano Ronaldon kur u largua në vitin 2018 dhe shpresojnë që norvegjezi t’ia dal.

Reali e huazoi Gareth Bale në verë, ndërsa sulmuesi i vetëm mbetet Karim Benzema, meqenëse Eden Hazard nuk e ka gjetur formën më të mirë.

Sipas Diario Gol, Madrid shpreson ta transferojë Haaland duke e shkëmbyer me Luka Jovicin.

Nuk dihet nëse do pranohet kjo ofertë nga Dortmundi, që nuk duan ta humbin sulmuesin, që pëlqehet shumë edhe nga dy rivalët e përbetuar anglez Manchester United dhe Manchester City.

Ngjarja paraprake

Të gjitha të këqijat fillojnë me një mendim

Ngjarja e ardhëshme

Mjeku “hero” që pësoi djegie pasi u përpoq të shpëtonte pacientët nga zjarri në Rumani, dërgohet në Belgjikë për mjekim

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian