Real Madridi i ofron Ramosit kontratën e re, spanjolli ende s’ka pranuar

Real Madridi para katër ditëve i ka ofruar kontratën e re kapitenit Sergio Ramos.

Spanjollit kontrata momentale i skadon në verë, derisa “Los Blancos” thuhet se i kanë ofruar rinovimin për një vit me mundësi edhe për një tjetër.

Por, në kontratën e re nuk ka pasur rritje të pagës, andaj Ramos ende nuk e ka pranuar.

Nuk dihet nëse Ramos do rinovojë apo do i bashkohet ndonjë gjiganti tjetër, siç është PSG-ja që i ka bërë ofertë tunduese duke i ofruar 17 milionë euro në vit.

Vendimi përfundimtar do t’i takojë lojtarit dhe mbetet të shihet në muajt e ardhshëm.

Ngjarja paraprake

E konfirmon QKUK, 19 vjeçarja Nazlije Sherifi ishte e infektuar me Covid-19

Ngjarja e ardhëshme

​Trump: Më 6 janar shihemi në Washington

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian