Real Madrid triumfon ndaj Celta Vigos

Real Madridi ka arritur të shënojë fitore në udhëtim me rezultat 1:3 në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në La Liga.

Ishte Benzema që kaloi fillimisht mysafirët në epërsi në minutën e 20-të.

Nuk vonoi shumë dhe Benzema u rishfaq përsëri në skenë duke e dyfishuar epërsinë në minutën e 30-të.

Pesë minuta para fundit të pjesës së parë, Mina ngushtoi epërsinë në 1:2, por kjo ishte krejt çfarë bënë vendasit.

Krejt në fund të ndeshjes, Asensio shënoi edhe golin e tretë pasi u asistua nga Benzema.

Me këtë fitore, Real Madridi shkon në kuotën e 60 pikëve në vendin e dytë, tri më pak se Atletico dhe një më shumë se Barcelona, ekipe të cilat ende nuk kanë luajtur ndeshjet e tyre këtë xhiro.

Ngjarja paraprake

Arbana pa ujë e rrugë, banorët: Lahemi me ujë pusi, për të pirë e blejmë

Ngjarja e ardhëshme

Bekim Jashari fton diasporën shqiptare të Maqedonisë së Veriut që të REGJISTROHET

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian