Real Madrid ishte në disavantazh ndaj Cadiz pas pjesës së parë, ky ishte veprimi interesant që Zidane e bëri

Real Madrid ra në një humbje 1-0 ndaj Cadiz të shtunën në mbrëmje dhe ishte veçanërisht i dobët në pjesën e parë, prandaj trajneri Zidane bëri 4 zëvendësime vetëm në atë pjesë.

Një nga ato zëvendësime u detyrua, pasi Sergio Ramos u mor pasi u lëndua në gjurin e tij të majtë gjatë pjesës së parë. Ai u zëvendësua nga Eder Militao dhe tani do të shkojë për prova për të parë nëse ai mund të kthehet për ndeshjet e kësaj jave kundër Shakhtar Donetsk dhe Barcelona.

Ndryshimet e tjera ishin taktike, pasi Marco Asensio hyri në vend të Lucas Vazquez në sulm dhe ndërsa Casemiro dhe Fede Valverde zëvendësuan Isco dhe Luka Modric në mesfushë.

Edhe nëse Zidane nuk ka bërë katër ndryshime në pjesën e parë kurrë më herët, pjesërisht sepse rregullat e vjetra nuk lejonin më shumë se tre zëvendësime, ai ka ndërmarrë veprime interesante në formacionet e tij gjatë pushimit edhe më parë.

Në një derbi në Madrid sezonin e kaluar, për shembull, ai dërgoi Vinicius dhe Lucas Vazquez për Toni Kroos dhe Isco dhe funksionoi, pasi Real Madrid fitoi atë ndeshje 1-0.

Kjo ishte një gjë interesante që u komentua shumë në mediat spanjolle.

Ngjarja paraprake

Vdes aktorja e madhe dhe shumë e dashur për publikun!

Ngjarja e ardhëshme

Italia raporton rritjen më të lartë ditore në rastet me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian