Real Madrid – Atalanta: Luka Modric vlerësohet më i miri, këto janë notat e plota të lojtarëve

Real Madrid ka eliminuar Atalantan nga Liga e Kampionëve, për t’u kualifikuar kështu në fazën e çerekfinales pas fitores 3-1.

Në këtë ndeshje, u pa edhe një herë tjetër klasi i jashtëzakonshëm i Luka Modric, i cili po vazhdon të ketë super formë në moshën 35 vjeçare.

Karim Benzema ka shënuar në katër ndeshjet e fundit të Los Blancos dhe sigurisht që nuk mungoi as sonte.

Modric pati një notë vlerësimi prej 7.8 pikëve duke pasur notën më të lartë të mundshme në këtë natë të Ligës së Kampionëve.

Në anën tjetër, Marco Sportiello, portieri i Atalantas, ishte lojtari me vlerësimin më të dobët (5.5).

Image
Ngjarja paraprake

Pse po shfaqen krah politikës “të fortët”? Artan Hoxha: Ja kë kërkojnë të trembin

Ngjarja e ardhëshme

Isa Mustafa nuk duhej shpallur kryetar nderi, por kryetar sherri..!?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian