Real hedh një hap

Tashmë dihet se David Alaba do të largohet nga Bajern Mynih në fund të këtij sezoni.

Madje, si një futbollist i lirë duke qenë se nuk pranoi të rinovonte me bavarezët. Shumë klube europiane po mundohen të bindin austriakun për ta bërë pjesë të tyre teksa 28-vjeçari njihet për rolet e shumta që mund të bëjë në fushë.

Megjithatë, ata që janë më shumë pranë Alabës, janë spanjollët e Real Madrid. Madrilenët sipas mediave i kanë bërë një ofertë pesëvjeçare ndërsa ende nuk është zbuluar shifra e ofruar.

Por, një kontratë kaq afatgjatë ka joshur Alabën, i cili tashmë duket më pranë se kurrë kryeqytetit spanjoll, ndërsa nuk e ka fshehur dëshirën për të veshur fanellën e Los Blancos.

Ngjarja paraprake

Dhunonte nënën, vëllai godet me thikë vëllanë në Kukës

Ngjarja e ardhëshme

Mbretëresha mbeti e zhgënjyer nga intervista e Meghan dhe Harryt

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian