Reagon Komuna e Ferizajt pas shpërthimit që la dhjetëra të lënduar

Komuna e Ferizajt ka dhënë detaje për shpërthimin e bombolës së gazit që la dhjetëra persona të lënduar.

Sipas komunës, numri i personave të lënduar në gjendje më të rëndë që janë transferuar për trajtim të mëtutjeshëm në QKUK është 13.

Reagimi i plotë i Komunës

42 të lënduar nga shpërthimi i fuqishëm sot në njërin nga restaurantet në Ferizaj, me ç’rast 13 prej të lënduarve në gjendje më të rëndë janë transferuar për trajtim të mëtutjeshëm në QKUK.

Menjëherë, i pari i Ferizajt, Agim Aliu shoqëruar edhe nga drejtori i Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Bekim Ademi, drejtorin rajonal të Policisë, Emin Beqiri, vizitoi të lënduarit në QKMF dhe Spitalin e Përgjithshëm të Ferizajt. Gjithashtu, ekipet e mjekëve dhe infermierëve, bashkë me policinë e njësinë e zjarrfikjes kanë reaguar menjëherë përkitazi me këtë rast.

Nga raportimi i fundit, 42 është numri aktual i të lënduarve, nga shpërthimi që dyshohet se ndodhi nga shpërthimi i bombolës së gazit në njërin nga restaurantet e Ferizajt. 

Ngjarja paraprake

Edhe një tjetër futbollist i Juventus rezulton pozitiv

Ngjarja e ardhëshme

FIFA nuk e lejoi të transferohej tek Tirana

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian