Rasti “Monstra”: Lëndohen shtatë policë dhe arrestohen tetë protestues

Shtatë policë janë lënduar gjatë protestës së sotme për rastin “Monstra”.

Ministria e Brendshme gjithashtu informon se tetë persona janë ndaluar dhe se po punohet për identifikimin edhe për arrestimin e personave të tjerë në protestë.

Ata hodhën shishe, çakmakë, karrige në drejtim të policisë dhe disa prej tyre, të maskuar, u hodhën me tërë trupin në mburojat e policisë, por policia nuk i lejoi ata të afroheshin në gjykata.

Ngjarja paraprake

Regjistrimi i popullsisë/ Osmani takon Simevskin dhe Selamin: Nga 1 marsi fillon operacioni statistikor

Ngjarja e ardhëshme

Katy Perry fotografohet duke shëtitur vajzën gjatë pushimeve në Hawaii

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian