Rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto vendbanime

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe 49 raste të reja me COVID-19 në Kosovë.

Rastet e reja vijnë nga këto komuna të vendit.

“Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 22 raste, komuna Gjakovë 5 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Fushë Kosovë 2 raste, komuna Lipjan 2 raste, komuna Rahovec 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Dragash, Gjilan, Kaçanik, Malishevë, Pejë, Podujevë, Shtime, Skenderaj dhe Vushtrri”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Ngjarja paraprake

Kosovë: Tre të vdekur, 49 të infektuar me koronavirus

Ngjarja e ardhëshme

Kovid 19 RMV/ 317 raste të reja, 4 viktima. Shërohen 104 pacientë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian