Rastet e koronavirusit në Britani rriten ndjeshëm në një nivel rekord

Britania njoftoi 12,872 raste të reja COVID-19 të shtunën, një shifër rekord ditor për vendin, me qeverinë që fajëson kërcimin në një vonesë të raportimit dhe duke thënë se numrat në ditët e ardhshme do të përfshijnë raste shtesë, shkruan Reuters.

Uebfaqja e qeverisë tha se një çështje teknike kishte vonuar botimin e një numri të rasteve të reja COVID-19.

“Kjo do të thotë që totali i raportuar gjatë ditëve të ardhshme do të përfshijë disa raste shtesë nga periudha midis 24 shtatorit dhe 1 tetorit, duke rritur numrin e rasteve të raportuara,” tha ajo.

Ngjarja paraprake

Ilir Hasani: Postimi për të pirë kafe në Prishtinë e kam thënë në bazë të argumenteve mjekësore dhe politike

Ngjarja e ardhëshme

Të hënën zyrtarizon partinë, Murrizi zbulon hapur kriterin: Këta persona nuk do të pranohen!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian