Rashica asiston Werderi fiton

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, u aktivizua nga minuta e 46-të dhe kontriboi në fitoren e Werderit me rezultat 2:1 ndaj Schalke 04. 

Mysafirët u treguan mjaftë të fortë për Werderin.

Në minutën e 38-të, Mascarell kalon në epërsi Schalken. 

Në pjesën e dytë vendasit barazojnë. Rashica në minutën e 77-të asiston për bukuri dhe Mohwald nga rreth 15 metra godet fortë e barazon rezultatin (1:1).

Werderi ngritët në vend të 11-të me 22 pikë, ndërsa Schalke është  në fund  të renditjes me vetëm 9 pikë.

Ngjarja paraprake

IHMK paralajmëron vërshime edhe në ditët në vijim

Ngjarja e ardhëshme

SHBA regjistron 3.658 viktima dhe 171.458 raste të reja me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian