Raportohet se Milani ka marrëveshje me Thauvin

Milani thuhet se ka tashmë një marrëveshje verbale për të nënshkruar me francezin Florian Thauvin si një lojtar i lirë sezonin e ardhshëm.

Sipas mediave Todofichajes dhe Footmercato.net, kushtet themelore janë pranuar nga të dy palët, klubi dhe lojtari.

Kontrata e Thauvin me Olympique Marseille zgjat vetëm deri në qershor të vitit 2021 dhe ai nuk duket i gatshëm të nënshkruajë rinovimin.

Në rast zyrtarizimi, kjo do të ishte një goditje e madhe për Rossonerët, pasi Thauvin është vetëm 27 vjeç dhe një reprezentuesi i Francës.

Ai kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij duke fluturuar midis Marseille dhe Newcastle United.

Thauvin ishte lidhur gjithashtu me një transferim falas te Roma këtë verë. 

Ngjarja paraprake

Konkursi për Avokatin e Popullit, në harresë

Ngjarja e ardhëshme

Filipçe: Nëse masat e reja s’kanë efekt, pason karantina

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian