Raportohet për 1500 kufoma ruse të padeklaruara në morgun e Dnipros

Ndërsa shkalla e shkatërrimit dhe vdekjes në qytetet përreth Kievit shfaqet, nënkryetari i bashkisë së Dnipros, në Ukrainën qendrore, thotë se morgjet e qytetit janë të mbushura me trupa të padeklaruar të ushtarëve rusë, shkruan BBC, transmeton Bota sot.

Mikhail Lysenko tha se kishte më shumë se 1,500 kufoma në katër frigoriferë, raportoi agjencia e lajmeve AFP.

Ai tha se zyrtarët e qytetit nuk donin t’i digjnin apo varrosnin në varre masive.

Lysenko u bëri thirrje nënave të ushtarëve rusë që të flisnin me komandantët e djemve të tyre të vdekur në mënyrë që të merrnin trupat e tyre.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Aksident i rëndë në aksin Laç-Mamurras, plagosen 4 persona, 2 nisen drejt Traumës

Story i radhës

“Dagz është njeriu që unë dua”/ Einxhel Shkira: Nuk ka asgjë të keqe të lidhesh në ekran

Të fundit nga