Raportohen shpërthime në Kiev

Sipas kryebashkiakut Vitali Klitschko, shpërthime u raportuan në Kiev më 27 mars, përcjell Bota sot.

Sipas kryebashkiakut, shpërthimet u dëgjuan në lagjet Sviatoshyn dhe Obolon të qytetit.

Një dyqan është në flakë në Sviatoshyn, shkroi kryebashkiaku. Po sqarohet informacioni për viktimat.

Administrata Ushtarake e Oblastit të Kievit raportoi se mbrojtja ajrore ishte aktive në Rajonin e Kievit më 27 mars.

Autoritetet paralajmëruan për një sulm me dron në orën 22:12. Koha lokale.

Që nga ora 12:00 me orën lokale, alarmi për sulm ajror është në vazhdim.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Blakaj: Vetëm 71 persona janë dënuar për krimet serbe në Kosovë

Story i radhës

Vrasja në Top Channel, reagon Arbana Osmani: Këto 24 orë kanë kanë qenë të vështira për mua

Të fundit nga