/

RAMUSH HARADINAJ: Regjistrohuni shqiptarë (VIDEO)

Ramush Haradinaj, komandant i UÇK-së, ish kryeministër i Republikës së Kosovës dhe kryetar i AAK-së, ka ftuar DIASPORËN e Maqedonisë së Veriut që të REGJISTROHET, informon GAZETA.MK

“Kësaj here duhet të jemi të gjithë bashkë që të përkrahim, ndihmojmë regjistrimin e shqiptarëve në Maqedoni të Veriut, përkatësisht atyre që janë në DIASPORË. Është një proces i lehtë, është i qartë dhe duke e bërë këtë akt, pra REGJISTRIMIN ata ndihmojnë veten, familjet e tyre por edhe atdheun, në këtë rast dhe gjithë rajonin.”

Ngjarja paraprake

Astrit Haliti fiton me 17:15, bëhet kryetar i ri FNK-së! Ja çfarë thotë

Ngjarja e ardhëshme

Don Xhoni zbulon datën e lansimit të projektit të ri muzikor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian