Ramos: E neutralizuam shpejt Atalantën, meritat e fitores i shkojnë mbrojtjes me tre lojtarë

Sergio Ramos konfirmon se Real Madridi ka ndryshuar sistemin e tyre në tre mbrojtës në mënyrë që të neutralizojë Atalantën.

Real Madridi fitoi 3-1 në ndeshjen kthyese ndaj Atalantas apo në total 4-1 nga dy ndeshjet, duke siguruar kalimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Ky kualifikim ka lënë shije të mirë te kapiteni Ramos, i cili i ka dhënë merita ekipit, e në veçanti mbrojtjes.

“Objektivi ishte që ne të kalonim me një rezultat të mirë dhe ne e arritëm atë”, ka thënë fillimisht Ramos për Movistar.

“Ne dolëm duke synuar të fitonim ndeshjen, të kontrollonim tempon dhe krijuam më shumë shanse për të shënuar gola. Kjo është rruga përpara”.

“Në fund të fundit, ju vareni nga mënyra se si ekipi tjetër i afrohet asaj. Ne nuk ishim të sigurt se si do të bënim presion, por shpejt morëm kontrollin falë sistemit tonë me tre mbrojtës në pjesën e prapme”.

“Ne e dinim që ritmi i Atalantas mund të ishte i rrezikshëm, por shkoi mirë dhe ata nuk na kërcënuan në të vërtetë”, përfundoi spanjolli. 

Ngjarja paraprake

Zidane pas ndeshjes ka një paralajmërim për kundërshtarët

Ngjarja e ardhëshme

Superkompjuteri parashikon fituesin e Europa League

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian