Ramiz Merko del nga spitali, vazhdon me kurim shtëpiak

Kryetari i Komunës së Strugës, Ramiz Merko për afër dy muaj ka qëndruar në Klinikën Infektive në Shkup, si pasojë e infektimit me koronavirusin Covid-19.

Merko tashmë është lëshuar nga spitali dhe vazhdon të kurohet dhe rehabilitohet në kushte shtëpiake, shkruan in7.

Burime të in7 konfirmojnë se kreu i Strugës ka dalë nga spitali mbrëmjen e djeshme dhe për momentin ndodhet në shtëpinë e tij në Strugë.

Gjendja shëndetësore e tij është stabile, por ka nevojë edhe për disa ditë rehabilitim, ndërkaq në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup ka qenë ishtruar që nga 20 Gushti.

Ngjarja paraprake

Mazhoranca përballë opozitës, dy interpelanca nesër në Kuvend me Ramën dhe Lleshaj

Ngjarja e ardhëshme

Albin Kurti befason: Paçarada fluturon porsi zog. Kështu pikëllohej komentatori serb

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian